DuoLife i SoftMarketing™. Firma na tapecie

Już dawno żadna firma nie zrobiła na polskim rynku sprzedaży bezpośredniej takiego zamieszania, jak ta. Choć marka wystartowała już w 2013 r., z roku na rok robi się o niej coraz głośniej. Przyjrzyjmy się zatem wartościom i ofercie DuoLife – czarnego konia branży nie-MLM (a skąd to „nie”, dowiecie w tekście).

Dawno, dawno temu…

Duolife, softmarketing - Blog o MLM, marketing sieciowy, network marketing
źródło: http://duolife.eu

A konkretnie niecałe 5 lat temu, działalność zaczęła nowa polska firma marketingu sieciowego DuoLife. W jej ofercie znajdowały się suplementy diety, a samą markę reklamował wówczas znany doskonale prezenter Lotto, Ryszard Rembiszewski.

Od tamtej pory wiele się zmieniło. Dzisiaj, oprócz suplementów diety, DuoLife proponuje także środki czystości, a pełna oferta obejmuje już ponad 30 produktów. Sam model biznesowy także zrobił zwrot o 180 stopni i dziś firma chwali się swoim SoftMarketingiem™. Dlatego też ciężko mówić o niej w kontekście marketingu sieciowego – choć SoftMarketing™ na pewno z niego wyrasta, to ma być to bogatsza, bardziej wartościowa formuła biznesu.

Misja, wizja, wartości DuoLife

DuoLife buduje wizerunek bardzo nowoczesnej firmy o ludzkiej twarzy. Pozwolimy zacytować sobie oficjalną misję przedstawioną na stronie internetowej:

Poprawienie standardu i stylu życia każdej, napotkanej
na naszej drodze osoby.

Wizją DuoLife jest natomiast podbicie rynków międzynarodowych, który to plan zresztą jest już w fazie realizacji – Klubowicze firmy działają w 30 krajach na całym świecie. Wartości także mówią same za siebie. To: uczciwość, rzetelność, partnerstwo, relacje, rozwój osobisty oraz integracja. Kto nie chce się z nimi utożsamić?

Na podstawie tych wartości wyłania się obraz tego, czym jest SoftMarketing™ w wykonaniu DuoLife. Jak czytamy na stronie:

Model ten łączy najlepsze praktyki z wszystkich wymienionych obszarów [biznes klasyczny, korporacyjny, franczyza lub marketing wielopoziomowy], przy jednoczesnym wyeliminowaniu ich słabych punktów”.

W jego centrum znajdują się ludzie, co stało się już znakiem rozpoznawczym marki. W modelu SoftMarketingu™ chodzi przede wszystkim o stworzenie bezpiecznego środowiska sprzyjającego rozwojowi.

Oferta produktowa

W sklepie DuoLife można znaleźć dwie główne linie produktowe: klasyczną linię DuoLife oraz serię Piurif .

Pierwsza z nich to rozbudowana oferta suplementów diety. Znajdują się w niej od lat znane produkty, takie jak Chlorofil, Collagen czy Aloes, ale także suplementy celujące w konkretne zagadnienia. Ich celem jest m.in. pomoc w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu, równowagi emocjonalnej czy wspomaganie pracy układu krążenia. To nowoczesne i naturalne preparaty, oparte na składnikach roślinnych.

Piurif  jest natomiast kompletnym zestawem do czyszczenia powierzchni wszelakich. Z pomocą produktów od DuoLife można zwalczać kamień i usunąć zabrudzenia z powierzchni sanitarnych, szkła, kuchni, a nawet tkanin.

Ciekawostkę w ofercie stanowią produkty z serii Moja Krew. To „tylko” Chlorofil, obecny w ofercie podstawowej – ale Chlorofil z misją. Każda sprzedana butelka oznacza wsparcie Fundacji Krewniacy, promującej Honorowe Krwiodawstwo.

Duolife Softmarketing - Blog o MLM, marketing sieciowy, network marketing
źródło: http://duolife.eu

Nagrody, działalność charytatywna

DuoLife angażuje się w działalność charytatywną. Mowa o współpracy ze wspomnianą już fundacją Krewniacy, ale także o partnerstwie z Fundacją Na Rzecz Świadomego Życia, organizatorem kampanii społecznej „Żyję Świadomie” . Jednymi z twórców Fundacji są zresztą Bartosz Królikowski, czyli Prezes Zarządu DuoLife, Norbert Janeczek – Przewodniczący Rady Nadzorczej oraz Piotr Pacyga, v-ce przewodniczący Rady.

Działalność firmy została doceniona na wielu płaszczyznach. DuoLife otrzymało tytuł Złotego Ambasadora Sportu 2013, Luksusowej Marki 2013, Odkrycia Roku Imperium Kobiet oraz statuetki Jakość Roku 2013, Sukces Roku 2014 i 2015, Złoty OTIS i Laur Konsumenta w kategorii Odkrycie roku 2015. Uff, sporo tego.

Ciekawostki

Nowy zakład produkcyjny DuoLife, powstały w Kozach koło Bielska-Białej, kosztował 40 milionów złotych.

DuoLife może pochwalić się certyfikatem FDA, upoważniającym do sprzedaży suplementów w Stanach Zjednoczonych.

Plan marketingowy DuoLife obejmuje 13 pozycji – od Klubowicza aż po Global Prezydenta.

DuoLife okiem Bloga o MLM

DuoLife to silna marka na polskim rynku – zarówno w kontekście suplementów diety, jak i możliwości biznesowych. To, co nam się szczególnie podoba, to świetne zaplecze jeśli chodzi o prowadzenie biznesu online. DuoLife oferuje swoim partnerom bardzo ciekawe narzędzia, które pozwalają im rozwijać swoją działalność i za to Blog o MLM przyznaje firmie 5 lśniących gwiazdek. Zerknijcie chociażby na tę stronę – oto DuoLife w pigułce. Bardzo ciekawie przygotowana baza wiedzy dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad dołączeniem do Klubu.

Jeśli szukacie firmy nastawionej na działania w Internecie i relacje, warto przyjrzeć się DuoLife bliżej. My na pewno będziemy mieli na nich oko!

Powiązane artykuły

Komentarze (14)

DuoLife to rasowy multi level marketing czyli MLM. Taki sam jak Amway, Akuna czy Colway. Wymyślanie w miejsce tego niepodważalnego faktu jakichkolwiek innych teorii jest, delikatnie mówiąc, mijaniem się z prawdą. To tak jakby nagle prezes PKP ogłosił, że jego spółka nie jest przedsięwzięciem transportowym i w ogóle z transportem nie ma nic wspólnego. Bo PKP to sektor the new order logistics of the people brain. Komedia. DuoLife to MLM i żadne bajki tego nie zmienią 🙂

To może MLM w wersji soft? 😉 O ile dystrybutorzy wiedzą, w co wchodzą i skąd się biorą ich pieniądze – niechaj będzie i SoftMarketing, byleby uczciwe robiony 😉

Takie robienie ludziom wody z mózgu nie robi nic dobrego dla branży, a wręcz przeciwnie. Wiele osób traktuje tego typu wodolejstwo marketingowe jak zwykłe kłamstwo. Reklama wprowadzająca w błąd.

Dokladnie, gdy zobaczylam ze juz ktos na moim fb to wrzuca to stracilam wiare w ludzkosc..

zgadzam się z tobą Marysia 🙂
uczciwość to podstawa
pozdrawiam

Ja chciałbym wiedzieć, czy produkty DuoLife są wiarygodne, czy nie są jakimiś podróbami nieskutecznymi, a nie czy jest to MlM ? Ktoś mi odpowie ?

Produkty są naprawdę wysokiej jakości, wielokrotnie testowałem i odstawiałem produkty na jakiś czas aby sprawdzić różnicę, byłem zadowolony dlatego sam dołączyłem do klubu i z czystym sumieniem mogę je polecić

Roman nie daj sie nabrac, nie ma naukowych dowodow na dzialanie ich produktow to raz, dwa ten ich wielki DOKTOR to gosc z podrobionym dyplomem. Chcesz to sobie wspieraj idiotów;)

proszę podać argumenty , dowody 🙂 na poparcie swoich racji
po drugie nie powinieneś ubliżać
pozdrawiam

cześć Roman dowiesz się tylko wtedy jeśli sam zakupisz i zaczniesz używać
słuchanie plotek nic ci nie da.

Sama sprawdziłam i jestem zadowolona bardzo i polecam innym wrzuce ci -link do sklepu- https://alukasik.myduolife.com/shop.html
Samemu trzeba wyrobić sobie zdanie ,a nie słuchać innych ludzie czasami celowo doradzają zle lub mówia o jakieś firmie złe rzeczy
pozdrawiam

Byłem na spotkaniu DuoLife w Warszawie w 2018 r., ponieważ chciałem poznać produkty DuoLife i dowiedzieć się czegoś interesującego na ich temat. Nazwa spotkania była pod lekko oszukańczym tytułem „Konferencja Żyj świadomie” (około 150 osób, wstęp 20zł). Bo nie była to żadna konferencja, ale zwykła autoprezentacją DuoLife. Przecież każdy przyszedł na prezentację DuoLife, więc po co ta ściema z takim mylącym tytułem? Podniesienie prestiżu? Cóż, nie spodziewałem się, ze będzie to aż tak duże rozczarowanie. Pierwsza część, ogólnie o zdrowiu, była tak żenująco słaba merytorycznie, spłaszczona do bólu, że na drugą część wiele osób już nie przyszło. W skrócie, powiedziano, że są 4 filary zdrowia: pierwszy filar, drugi, trzeci, a czwarty to DuoLife. Niesamowite! Druga część, prezentacja produktów, była nie lepsza. Przede wszystkim slajdy prawie niewidoczne (kolorystyka, ich wielkość). Cóż, stwierdzenie że produkt x leczy skutecznie wszystkie nowotwory, był tak bardzo naciągany, że nie wiem czy ktoś w to uwierzył. Każdy kto ma do czynienia z medycyną naturalną, wie że leczenie nowotworów to skomplikowany, wielo – wielopłaszczyznowy poziom. A tutaj jedna pigułka załatwia wszystko. Pan „doktor” nie był przekonywujący, był też mocno pilnowany przez osobę prowadzącą, aby za bardzo nie odbiegał od tematu, i nie robił dygresji o błahych sprawach. Moim zdaniem jest to czysto biznesowe przedsięwzięcie właścicieli-biznesmenów, a misją jest zarabianie pieniędzy.

reklamują się jako super-etyczny mlm, a tymczasem płaca liderom z innych firm niezły hajs za przejęcie grup i sprowadzenie ‚szeregowych’ klientów. Żeby było parszywiej – każą przy tym podpisywać lojalki o tajemnicy z wysokimi karami. moralny trup.
nic nie mam do finansowego przekonywania innych grup.
ale robienie tego za plecami zwyklych ludzi, a jednoczesnie krzyczeć ze sceny jacy to oni sa przejrzyści, bez kruczków i kolesiostwa? rzygać się chce

Chwalą się w materiałach reklamowych, że współpracują z klubem piłkarskim, który ostatnio zdobył Mistrzostwo Polski (m.in. dzięki suplementom Duo Life). Niestety, ta sponsoringowa współpraca zakończyła się 31.12.2018 roku, a przez prawie 1.5 roczny okres jej trwania suplementy były podawane wyłącznie grupom młodzieżowym. Dietetyk klubowy nie pozwolił na suplementację zawodników I i II zespołu. Czy zatem informacja o tym, że zawodnicy owego klubu (w domyśle seniorzy) stosują suplementy diety Duo Life jest wiarygodna i etyczna? Odpowiedź i osąd pozostawiam Państwu.

To się nigdy nie skonczy Schemat zawsze ten sam. Powstanie pomysłu przez naciagaczy – zwerbowanie pośredników w postaci ludzi z niziń społecznych chcacych troszecke odbic sie od dna i móc na równi rozmawiać z ludźmi, do których czują w chwili obecnej kompleksy. Trzecie budowanie sieci w pierwszej kolejnosci na rodzinie i znajomych. Finał jest taki, że rodzina ma nas dosyc a znajomi zaczynaja unikac.

Ludźie pogódźcie się z tym, żeby mieć tyle samo pieniedzy co ci, co je maja to trzeba zaczac kilka pokolen wczesniej lub pracować troche wiecej niz na przysłowiowym etacie.

Powodzenia

W życiu liczy sie uczciwość i ciężka praca, a nie chwilowy blichtr okupiony setkami oszukanych i naciagniętych ludzi.

Zostaw komentarz