Co możesz zrobić w 2019 roku, żeby rozwinąć swój biznes MLM?

Nowy rok, nowe możliwości? Jak najbardziej, o ile odważycie się z nich skorzystać. Jeśli w 2019 roku chcecie na poważnie rozwinąć swój raczkujący biznes MLM, warto już teraz pomyśleć o nowych drogach dotarcia do celu. A jeśli nie wiecie, którędy pójść – służymy pomocą. Oto 12 propozycji działań, które możecie podjąć, by podkręcić swój marketing sieciowy.

MLM, marketing sieciowy, network marketing - jak rozwinąć biznes MLM - strategia rozwoju - plany na 2019 - Blog o MLM - Bizon Capital - Network MagazynDla osób, które już od jakiegoś czasu aktywnie działają w MLM, być może część naszych pomysłów wyda się oczywista. Choć z naszych obserwacji wynika, że nawet doświadczeni liderzy nie wdrażają części z nich! Tym bardziej zachęcamy, żeby zerknąć poniżej i zainspirować się. Polski rynek network marketingu robi się coraz bardziej konkurencyjny – kto chce się wybić w 2019 roku, musi mieć dobrze przemyślany plan działania. Sprawdźcie, co możecie włączyć do swojej strategii rozwoju.

Lekcje Warte Miliony

Pssst… w jednym z ostatnich punktów znajdziecie mały prezent 🙂

Załóż fanpage

Oczywiste? Niekoniecznie! Wielu networkerów wciąż prowadzi swoje działania na Facebooku z poziomu prywatnego profilu. Ma to dwie ogromne wady.

Po pierwsze – jest niezgodne z regulaminem Facebooka. Nie można wykorzystywać prywatnego profilu do promowania działalności zarobkowej, a właśnie tym jest MLM. Jeśli ktoś „życzliwy” zechciałby zgłosić nieregulaminowe działania do FB, wówczas tracicie dostęp do konta i musicie budować wszystko od nowa.

Po drugie – na osobistym koncie obowiązuje limit znajomych. Możecie wokół siebie zgromadzić tylko 5 tysięcy osób, podczas gdy na fanpage’u liczba ta jest właściwie nieograniczona.

Inna rzecz to oczywiście dostęp do statystyk czy innych zaawansowanych narzędzi.

MLM, marketing sieciowy, network marketing - jak rozwinąć biznes MLM - strategia rozwoju - plany na 2019 - Blog o MLM - Bizon Capital - Network Magazyn…lub podnieś poziom swojego istniejącego fanpage’a

Macie już fanpage, ale słabo przędzie? Fanów jak na lekarstwo, zaangażowanie pod postami słabe? Warto pomyśleć o nowych sposobach na podkręcenie swojej strony na Facebooku.

Nie zaszkodzą grafiki dobrej jakości (i wcale nie potrzeba do tego grafika), ale najważniejsze są ciekawe, angażujące treści. Zanim opublikujecie kolejny post bezpośrednio reklamujący wasze produkty lub zachęcający do współpracy, zastanówcie się:

  • czy to jest interesujące dla odbiorców?
  • czy niesie za sobą jakąś wartość – rozrywkową, edukacyjną, emocjonalną?
  • czy jest poprawne pod względem językowym, czy może w treści roi się od literówek albo, co gorsza, dużych liter?

Porządnie prowadzony fanpage to dźwignia biznesu. Jednak wielu networkerów nie wykorzystuje tego w pełni, bo… najwyraźniej im się nie chce. W 2019 roku poświęć trochę energii, żeby wycisnąć z Facebooka 150% możliwości.

Zacznij nagrywać stories

Ich popularność jeszcze przez jakiś czas nie spadnie. Stories, czyli krótkie, 15-sekundowe filmiki na Instagramie i Facebooku są obecnie jednym z najlepszych sposobów na budowanie społeczności. A im większa społeczność, tym więcej potencjalnych leadów dla waszego biznesu MLM.

Dlatego jeśli jeszcze nie publikowaliście żadnych stories, chwytajcie za telefon i przedstawcie się! 

Ta forma komunikacji cechuje się naturalnością, nie jest wyreżyserowana, pomaga nawiązać bardziej bezpośredni kontakt z odbiorcami. I nawet, jeśli palniecie coś głupiego… po 24 godzinach wasze story zniknie, więc świat szybko o tym zapomni. Nie zapomni jednak o pozytywnych emocjach, jakie wzbudziliście w trakcie waszych nagrań.

Zrób analizę swojej grupy docelowej

Od tego właściwie powinniśmy zacząć. Jeśli chcecie rozhulać swój biznes, musicie wiedzieć, do kogo jest on skierowany. I oczywiście – wasze produkty są doskonałe, oferta idealna dla każdego, ale… czy naprawdę chcecie próbować sprzedawać na chybił trafił?

Każdy produkt lub usługa mają swoją grupę docelową, czyli odbiorców, którzy z większym prawdopodobieństwem go kupią. Tak, środki do sprzątania potrzebne są w każdym domu. Jednak kto zazwyczaj zajmuje się jeżeli nie sprzątaniem, to zaopatrzeniem gospodarstwa domowego? Kobiety. Po co więc próbować sprzedać płyn do mycia podłóg facetowi, skoro decyzję i tak podejmie jego żona?

Zastanówcie się, jacy klienci przyniosą wam najlepszy zwrot czasu i energii. Czyje problemy – szczegółowo! – rozwiązuje wasza oferta? Zapiszcie to, trzymajcie się tego. Obiecujemy, że zaoszczędzicie wiele godzin, a wasze zarobki mimo to wzrosną. Oczywiście o ile dobrze określicie swoją grupę docelową. Określcie więc: płeć, wiek, miejsce zamieszkania, zainteresowania, potrzeby, problemy, z jakimi dane osoby się borykają.

MLM, marketing sieciowy, network marketing - jak rozwinąć biznes MLM - strategia rozwoju - plany na 2019 - Blog o MLM - Bizon Capital - Network MagazynWeź udział w topowym szkoleniu branżowym

Rynek szkoleń dla networku pięknie się rozwija, nie ma więc na co czekać – warto skorzystać już teraz. Wybierzcie jedno topowe szkolenie i skorzystajcie z wiedzy innych.

Koniecznie znajdźcie taki event, który jest prowadzony i zaprojektowany przez praktyków. Chcecie uczyć się od kogoś, kto już osiągnął sukces w tej branży, a teraz dzieli się nie tylko wiedzą, ale przede wszystkim doświadczeniem. Poszukajcie też opinii w Internecie i weźcie pod uwagę tylko te dobrze uzasadnione.

Stwórz swoją stronę internetową

To nie musi być ani trudne, ani czasochłonne, ani drogie. Własna strona internetowa znacznie zwiększa wiarygodność w oczach odbiorców – po prostu budzą zaufanie.

Taka strona może pełnić wyłącznie rolę wizytówki i zawierać krótką informację o was, namiary kontaktowe i – to bardzo ważne – powody, dla których warto was znać. Jeśli chcecie, możecie dodać blog z artykułami, zapisy na newsletter, ale to tylko dodatki.

Dziś postawienie prostej strony to dosłownie pikuś, więc na co czekacie?

Wydrukuj wizytówki

…i umieść na nich adresy swoich profili w mediach społecznościowych oraz strony internetowej!

MLM, marketing sieciowy, network marketing - jak rozwinąć biznes MLM - strategia rozwoju - plany na 2019 - Blog o MLM - Bizon Capital - Network MagazynOpracuj własny program referencyjny

Ja często prosicie swoich klientów o polecenia? Jak zachęcacie ich do tego, by rekomendowali was swoim znajomym? Kontakty z polecenia mają bardzo duże przełożenie na sprzedaż, dlatego wstyd z nich nie korzystać.

Żeby ułatwić sobie ich pozyskiwanie, zaproponujcie swoim klientom program referencyjny. Na przykład: za każde rzetelne polecenie, klient otrzyma 10% zniżki na kolejne zakupy. Proste? A take skuteczne!

Przygotuj prezent, by pozyskać leady

Wszyscy lubimy prezenty. Stwórz fajny bonus dla swoich odbiorców i pozyskuj dzięki temu nowe kontakty. Krótki ebook, ciekawa infografika albo darmowy filmik, który otrzymają tylko osoby, które wyrażą zainteresowanie. Mogą zgłaszać się na Facebooku – wtedy odzywamy się do nich w prywatnej wiadomości, podrzucamy prezent i „ogrzewamy” lead, mogą się zapisywać do newslettera – wtedy otrzymują upominek w zamian za swój adres mailowy.

Zastanówcie się: co wartościowego możecie dać od siebie bezpłatnie, żeby przyciągnąć nowe osoby do swojej społeczności i biznesu?

Zorganizuj webinar

Najlepsze polskie webinary zbierają po kilkanaście tysięcy osób, które logują się na żywo i czerpią z wiedzy prowadzącego. Kilkanaście tysięcy osób, do których można następnie wysłać swoją ofertę!

Webinary, czyli swojego rodzaju „lekcje” online są świetnym narzędziem sprzedażowym. Jeśli jeszcze nigdy ich nie prowadziliście, spróbujcie to zrobić właśnie w 2019 roku! Przygotujcie ok. 40-60 minutową prezentację na temat, na który macie dużą wiedzę, i znajdźcie ludzi, których właśnie ten temat interesuje. Nawet, jeśli na żywo pojawi się tylko 20 osób – to więcej niż 0. To 20 szans na sprzedaż lub rekrutację!

Dołącz do klubu networkingowego

Poszerzajcie kontakty nie tylko online, ale też w realu. W Polsce działa coraz więcej klubów networkingowych – zrzeszają one osoby z różnych branż, które chcą budować swoją bazę leadów. Przy okazji pomagają sobie nawzajem, łącząc ze sobą ludzi, którzy inaczej mogliby się nigdy nie spotkać.

Moc networkingu polega na relacjach. Poznajecie kogoś, pomagacie mu, on pomaga wam. Wymieniacie się kontaktami lub sami, bezpośrednio ze sobą współpracujecie. To sytuacja win-win. A jeśli nie wiecie, gdzie szukać takich klubów – mamy dla was listę klubów networkingowych z całej polski. Kliknijcie TUTAJ i odbierzcie darmowy plik PDF.

MLM, marketing sieciowy, network marketing - jak rozwinąć biznes MLM - strategia rozwoju - plany na 2019 - Blog o MLM - Bizon Capital - Network Magazyn - networking - klub networkingowy - WFS
Kliknij i pobierz darmową listę klubów

Przestań „cpać” wiedzę!

Skończcie czytać ten artykuł, przestańcie w nieskończoność czytać książki i „inspirować się” – zacznijcie działać. Teraz!

Powiązane artykuły

Komentarze (1)

Hej. Polecam stronę http://bit.ly/HashAdSpace – co prawda to jest nowość na rynku, ale można zarabiać całkiem fajne pieniądze. Przechodząc do konkretów: zarabiamy na reklamach ale różnica jest taka, że tutaj wystarczy kliknąć jedną reklamę dziennie i zarobić 2.07$ 😉 Codziennie o 10 rano jest resetowany zegar odliczający czas do następnego kliknięcia. Konto jest darmowe, do zarejestrowania wystarczy działający email i kilka minut czasu. Zapraszam do korzystania 🙂

Zostaw komentarz