Lider MLM zapłaci mniej za prowadzenie działalności!

Konstytucja Biznesu zrobiła niezłe zamieszanie w biznesie tradycyjnym. Jednak dzięki nowym ustawom skorzystają także networkerzy!

Konstytucja Biznesu zrobiła niezłe zamieszanie w biznesie tradycyjnym. Jednak dzięki nowym ustawom skorzystają także networkerzy! Jak zmiany w prawie ułatwią prowadzenie biznesu w marketingu sieciowym? Ile zaoszczędzi nowy lider MLM?

Konstytucja Biznesu - Blog o MLM, network marketing, marketing sieciowy, marketing wielopoziomowyZałożenie i prowadzenie działalności gospodarczej to temat-rzeka. Zawiłości prawne, składki wysokie aż po sufit i całe mnóstwo biurokracji nie zachęcają przedsiębiorców do rejestrowania firm. Zwłaszcza, jeśli mowa o marketingu sieciowym, w którym dochody bywają wyjątkowo nieprzewidywalne. A jednak jeśli chcemy w MLM zarabiać, prędzej czy później musimy zarejestrować swoją działalność.

Sztuka Przedsiębiorczości

Dzięki planowanym zmianom w prawie może stać się to dużo łatwiejsze i… przyjemniejsze! Gdy Konstytucja Biznesu wejdzie w życie, network marketerzy tylko na tym zyskają. W tej chwili pakiet ustaw trafił do Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności w Senacie. Będziemy na bieżąco informować o postępach w pracach nad Konstytucją.

Na czym polega Konstytucja Biznesu?

Konstytucja Biznesu przewiduje tzw. pakiet startowy. To pojęcie doskonale w MLM znane, więc powinno pójść z górki. A mówiąc poważnie, pakiet startowy oferuje początkującym przedsiębiorcom przywileje, które pozwolą naprawdę sporo zaoszczędzić. Jeśli więc pracujesz w marketingu sieciowym, pniesz się po szczeblach kariery i pora założyć działalność gospodarczą, by odbierać sute prowizje – wstrzymaj się z tym do 31 marca. Właśnie wtedy ma zacząć obowiązywać tzw. ulga na start, jeśli pomyślnie przejdzie proces legislacyjny.

  • Działalność nierejestrowa to nowa, bardzo wygodna forma legalnego prowadzenia małego biznesu. Jeśli Twoje miesięczne przychody nie przekroczą 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia – nie będziesz musiał rejestrować firmy. Czyli zarabiając do 1050 zł brutto, nie martwisz się składkami i papierkami.
  • Obowiązek płacenia składek na ubezpieczenie społeczne to cierń w boku każdego młodego przedsiębiorcy. Dzięki Konstytucji Biznesu przez pierwszych 6 miesięcy prowadzenia działalności nie trzeba będzie dokarmiać ZUS-u. Daje to średnią oszczędność ok. 700-800 zł miesięcznie! W skali półrocza mówimy o niemałej kwocie ponad 4 tysięcy złotych.
    Potem przez kolejne 2 lata obowiązywać będzie tzw. mały ZUS, czyli znany nam już przywilej obniżonych składek.

Konstytucja dla MLM?

Co konkretnie daje to przedstawicielom marketingu sieciowego? Po pierwsze początkujący liderzy, których zarobki są wciąż niezbyt wysokie, a przy tym niestabilne, nie muszą już zakładać swoich działalności. Doskonale wiemy, że własna firma często wiąże się z dopłacaniem do interesu z prywatnej kieszeni albo… kombinowaniem. Teraz nie będzie takiej potrzeby. Dzięki Konstytucji Biznesu możesz zarabiać do 1050 zł brutto miesięczne i rozliczać się z tego na zasadach ogólnych jako osoba fizyczna.

Jeśli Twoje zarobki przekraczają tę kwotę – gratulujemy! To znaczy, że dobrze pracujesz, ale także, że musisz zarejestrować działalność gospodarczą. Na szczęście przez pierwsze pół roku zaoszczędzisz nawet kilka tysięcy złotych na składkach na ubezpieczenie społeczne. Po tym czasie przejdziesz na niskie składki w ramach małego ZUS-u. Mówiąc krótko, Twoje rzeczywiste zarobki wzrosną.

Sejm już przyjął Konstytucję Biznesu, teraz procedowana jest przez dalsze organy. Od marca prawdopodobnie będziemy cieszyć się więc nowymi prawami i miejmy nadzieję, że skorzysta z nich również sektor MLM. Jeśli znasz kogoś, kto przymierza się do założenia własnej działalności, koniecznie udostępnij mu ten tekst! Im więcej osób wie o nadchodzących ulgach, tym lepsze zarobki wykaże cała branża.

Powiązane artykuły

Komentarze (2)

Dziękuję za wspaniałe wiadomości! O jedną „przeszkodę” mniej dla początkujących networkerów.

To rzeczywiście bardzo dobra informacja i choć ustawa nie powstała z marketingiem sieciowym na myśli, to na pewno mu się przysłuży 🙂

Zostaw komentarz